Promienie do strzał

Większość artykułów zamieszczonych poniżej jest do kupienia w sklepie: https://sklep.picea-archery.pl/


Jest to strona producenta - nie sklep. Jeśli chcesz kupić nasze wyroby, zerknij na GDZIE KUPIĆ - tam zamieszczać będziemy sklepy, które współpracują z nami. Druga możliwość, to ALLEGRO i Ebay. Produkty mają odnośniki do aukcji i możesz kupić towar klikając np: "kup przez allegro".
Możesz też skontaktować się z nami mailowo : poczta@picea-archery.pl

W przypadku promieni, musisz zawsze podać długość, ilość, spine - jeśli jest taka opcja, oraz ewentualne inne potrzebne dane. 
W dziale niniejszym możesz wybrać promienie w wersji standardowej albo premium - podobnie jak w strzałach. Dodatkowo możesz wybrać  promienie z wzmocnioną przednią częścią wstępnie przygotowane do produkcji strzał - jako półprodukt, czy promienie profilowane, czyli zwężąne w przedniej części lub z przodu i z tyłu; promienie zwykłe ale już barwione, czy z zeszliwowanymi końcówkami do montażu osad. Na koniec bazowy produkt, czyli polakierowany i gotowy do montaży lotek wyrób. Promienie można zakupić w zestawach oraz na sztuki.

 

INFORMACJE TECHNOLOGICZNE

Produkcja promieni drewnianych to złożony proces. Jako pierwsze, należy pozyskać właściwe drewno. Picea Archery produkuje promienie ze świerka. Przez wielu drewno to uznawane jest za najlepsze lub prawie najlepsze do produkcji dobrych strzał. Więcej na ten temat znajdziecie w dziale Technologia.

Odpowiedni kawałek drewna, jest rozłupywany, cięty na elementy, a nastepnie poddawany obróbce strugania i szlifowania. W dalszej kolejności odbywa się selekcja, po której promienie niewłaściwe zostają usunięte, a pozostałe nadające się do produkcji strzał (standard) poddawane są selekcji, w wyniku której te najbardziej idealne są odkładane osobno, jako promienie najlepsze - premium.