Promienie do strzał

Większość artykułów zamieszczonych poniżej jest do kupienia w sklepie: https://sklep.picea-archery.pl/


Jest to strona producenta - nie sklep. Jeśli chcesz kupić nasze wyroby, kliknij w głównym menu na SKLEP
Możesz też skontaktować się z nami mailowo : poczta@picea-archery.pl

W przypadku promieni, musisz zawsze podać długość, ilość, spine - jeśli jest taka opcja, oraz ewentualne inne potrzebne dane. 
W dziale niniejszym możesz wybrać promienie w wersji standardowej albo premium - podobnie jak w strzałach. Dodatkowo możesz wybrać  promienie z wzmocnioną przednią częścią wstępnie przygotowane do produkcji strzał - jako półprodukt, czy promienie profilowane, czyli zwężąne w przedniej części lub z przodu i z tyłu; promienie zwykłe ale już barwione, czy z zeszliwowanymi końcówkami do montażu tzw. nocków. Na koniec bazowy - polakierowany i gotowy do montaży lotek wyrób. Promienie można zakupić w zestawach oraz na sztuki.

 

INFORMACJE TECHNOLOGICZNE

Produkcja promieni drewnianych to złożony proces. Jako pierwsze, należy pozyskać właściwe drewno. Picea Archery produkuje promienie ze świerka i sosny. Przez wielu drewno to (świerk) uznawane jest za najlepsze lub prawie najlepsze do produkcji dobrych strzał. Więcej na ten temat znajdziecie w dziale Technologia.

Odpowiedni kawałek drewna, jest rozłupywany, cięty na elementy, a nastepnie poddawany obróbce strugania i szlifowania. W dalszej kolejności odbywa się selekcja, po której promienie niewłaściwe zostają usunięte, a pozostałe nadające się do produkcji strzał (standard) poddawane są selekcji, w wyniku której te najbardziej idealne są odkładane osobno, jako promienie najlepsze - premium.